Националният състезател по триатлон Александър Божилов спечели златния медал на 2026 World Triathlon Development Regional Cup Mamaia, след като триумфира в конкуренцията на над 50 състезатели от 11 държави.
В престижната международна надпревара участваха представители на Румъния, Турция, Хърватия, Украйна, Естония, Словения, Малта, Молдова, Северна Македония, Латвия и България, което превърна състезанието в една от най-силните регионални прояви за сезона.
Особено радостен е фактът, че България беше сред балканските държави с най-много участници в състезанието. Това е ясен знак за развитието на триатлона у нас и за все по-големия интерес на младите спортисти към този динамичен и предизвикателен спорт.
Участие взеха още Борис Андреев – 6 място, Мира Георгиева – 9 място, Анастасия Пейчева – 10 място, Миролюба Ненкова – 13 място, Симеон Бобеков – 25 място и Боян Кирилов – 41 място.
Поздравления за Александър Божилов за блестящото представяне, неговия личен треньор Борис Божилов и за всички български състезатели, които достойно защитиха цветовете на националния флаг!![]()